Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak

tarafından
279
Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak

Resmi Duyuru:
1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Asıl adayların atama için gerekli olan belgelerle birlikte (gerekli belgeler planlama yapılan İl Emniyet Müdürlüklerinden temin edilecektir) en geç 03 Aralık 2018 tarihinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

GEÇEN SENEKİ ALIMLARDA OLANLARI SİZLERE AKTARALIM
1-İlk olarak asil kazanan adayları 03 Aralık 2018 tarihine kadar sonuç ekranında kazandıkları ilin İl Emniyet Müdürlüğüne gidecekler. Genellik bu işlerle İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlüğü ilgilenmektedir. Burada size bazı belgeler doldurtulacak muhtelemen GÜVENLİK SORUŞTURMASI Formu Doldurulcaktır.Bunun için adli sicil kaydı yeterli oluyor. Bu süre ortalama 15-30 gün arasi surucek bu aşamayi geçenler tekrar İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlüğüne çağrılcaktır.

2-İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından güvenlık sorusturmasını geçenlere Sağlık Raporu Formu hazırlanacaktır.Belgeler hazırlandıktan sonra adaylar ildeki bazı hastanelere yollanarak Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık raporu aldırılacaktır.Asil olarak kazanan adayların göreve başlamaları için artık tek aşama Genel Sağlık Raporu aşamadır. Genel Sağlık raporu aşamasında hastanede 18 bölüme giderek Sağlık Yönetmeliğine göre değerlendirme yapılacaktır.

Akılınıza Takılan Tüm Soruları Bize Buradan Sorabilirsiniz.